DSCF13601
gallery_alt_cizgi

“Tarihi Eynebey Hamamı’ nın , 2000 yılında başlayan restorasyon çalışmaları, 2001 yılında tamamlanmış ve Torunoğlu Beton Boru İnş Ltd Şti. tarafından işletmeye açılmıştır. Tarihi Eynebey Ankara Hamamı restorasyonunda giriş bölümünde bulunan orijinal sütunlar temel olarak alınmış ve işlevsel anlamda hamam , gerçeğine uygun olarak restore edilmiştir. Tarihi Eynebey Ankara Hamamı “Tarihi Türk Hamamları” gibi odun ve kömürle ısıtılmakta ve sadece baylara hizmet vermektedir.
Osmanlı Hamamında keyifli bir gün nasıl geçer?Öncelik olarak size özel bir soyunma odası tahsis edilir.Bu odada ihtiyacınız olan herşey mevcuttur.Eşyalarınızı ve kıyafetlerinizi odaya bırakır,peştamalıtakar odanızı kilitleyerek ayrılırsı.

Çok sayıda soyunma odamız mevcuttur.Ayrıca sıcak soğuk içeceklerinizi içebileceğiniz dinlenme bölümlerimiz vardır.İçeriye girdiğinizde karşınızda büyük bir göbek taşı göreceksiniz.Bu göbek taşı geleneksel türk hamamının bir özelliğidir.Dilediğinizi yapmak size kalmış,ister göbek taşında keyif yapar,ister saunada terler,ister duş alır,ister halvette sakince yıkanırsınız.
Tabiki hamama girip de kese ve masaj olmadan çıkmak hamam geleneğine aykırıdır.Kesecilerimiz isteğinize göre size kese ve masaj hizmeti vermek için bu hamamda çalışırlar.Bu işlemlerden sonra duşunuzu alıp hamamdan çıkarsınız.
Size meydancı olan görevli sizi güzelce havlu ile kuruluyarak havlunuzu verir odanıza ya da dinlenme odanıza
Sağlıklı ve Temiz Günler Dileğimizle…

 gallery_alt_cizgi